دورتموند سوپرجام را از چنگ باواریایی‌ها درآورد

جامعه ورزشی آفتاب نو:

سوپرجام آلمان؛ دورتموند صفر - بایرن‌مونیخ صفربه گزارش آفتاب نو، فصل جدید فوتبال آلمان با برگزاری دیدار سوپرجام در زیگنال‌ایدونا‌پارک بین دورتموند نایب قهرمانِ بوندس‌لیگا و بایرن‌مونیخ قهرمان بلامنازع بوندس‌لیگا آغاز شد، دیداری که زردومشکی‌ها موفق شدند با برتری در آن فصل‌شان را برد شروع کنند.

بزرگ‌ترین دیدار فوتبال آلمان موسوم به «دِرکلاسیکر» با حملات زنبورها شروع شد و فرصت‌های خوبی دورتموند داشت تا خیلی زود مهمانش را غافلگیر کند، اما این فرصت‌ها به بار ننشست. در موقعیتی هم نویر از دروازه خارج شد و نزدیک بود کار دست تیمش بدهد که ضربه آلکاسر از میانه‌های میدان با فاصله کم به بیرون رفت.

در ادامه بایرن هم فرصت‌هایی خلق کرد و بازی متعادل شد، اما با وجود پرهیجان و پربرخورد بودن نیمه نخست گلی ردوبدل نشد.

سوپرجام آلمان؛ دورتموند صفر - بایرن‌مونیخ صفر

خیلی از نیمه دوم نگذشته بود که پاکو آلکاسر گل اول بازی را برای دورتموند زد. دقیقه ۴۸ توپگیری رویس از تیاگو و در ادامه به‌هم‌ریختن دفاع بایرن توسط سانچو با پاس وینگر انگلیسی به مهاجم اسپانیایی همراه شد و ضربه دقیق آلکاسر به گوشه دروازه نویر رفت.

سوپرجام آلمان؛ دورتموند 2 - بایرن‌مونیخ صفر

دقیقه ۵۸ فرصت طلایی بایرنی‌ها را ابتدا هیتس و سپس آکانجی گرفتند. اولی ضربه سر کومان را مهار کرد و دومی شوت مولر را از نزدیکی خط دروازه بیرون کشید.

دورتموند سوپرجام را از چنگ باواریایی‌ها درآورد

در حالی که بایرن سراپا حمله بود، در ضدحمله‌ای سریع در دقیقه ۶۹ باز هم سانچو نقش اصلی را ایفا کرد و این مرتبه زننده دومین گل خودش بود.

دورتموند سوپرجام را از چنگ باواریایی‌ها درآورد

بستن روزنه‌های دفاع از طرف دورتموندی‌ها باعث شد فرصتی برای جبران به شاگردان کواچ ندهند و در نهایت با برتری ۲ بر صفر قهرمان سوپرجام شوند.

این ششمین قهرمانی دورتموند در سوپرجام بود که پس از ۵ سال به‌دست آوردند.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *