دیدار با استونی محک جدی برای تیم ملی تنیس در دیویس کاپ

جامعه ورزشی آفتاب نو:

سعید احمدوند در گفت ‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد ارزیابی اش از تیم ملی تنیس برای دیدار با استونی مرحله حذفی دیویس کاپ اظهار داشت: استونی قبلا یک بازیکن داشت که رنک ۴۰۰ دنیا بود، اما نفرات فعلی اش در حدود رنک ۵۰۰، ۶۰۰ هستند. اگر بخواهیم حساب کنیم آنها ۳۰ درصد از ما قوی تر هستند، اما ما میزبان هستیم و بازیکنان مان سال‌هاست در ارتقاع ۱۳۰۰ متر بازی می‌کنند و به شرایط آب و هوایی تهران عادت دارند.

وی تاکید کرد: ما در ۳ سال گذشته تاکنون با تیم‌های با چنین  سطحی مسابقه نداده‌ایم و بازی با استونی اولین محک جدی ایران است. آنها سال‌ها در گروه ۲ جهانی بودند و تیم خوبی هستند. البته آنها در سطح آسیا به تیم هایی مانند چین تایپه می بازند و با تایلند هم برابر هستند.

سرمربی سابق تیم ملی تنیس با اشاره به شرایط ملی پوشان ایران گفت: نفرات ملی پوش ما در بهترین شرایط خود هستند و بازیکنانی مانند حمید نداف، سینا مقیمی و سامیار الیاسی و … آمادگی خوبی دارند. درست است ما تنیسورهایی در حد استونی نداریم اما دیویس کاپ چای شگفتی سازی است.

احمدوند ادامه داد: ما شرایط میزبانی داریم و در زمین خاکی و در ارتفاع ۱۳۰۰ متر از سطح دریا باید بازی کنیم. هر بازیکنی در دنیا این شرایط را ندارد. ما میزبان هستیم و تماشاگر داریم و و از سوی دیگر مربی هم کنار زمین است و می تواند راهنمایی کند. با همه این شرایط پیش بینی سخت است و باید دید آنها با چه شرایطی به ایران می آیند.

وی در مورد اینکه بازی در کیش بهتر است یا تهران گفت: مسلما برای ما تهران بهتر است و بازیکنان ما به این شرایط آب و هوایی عادت دارند و می توانند عملکرد خوبی داشته باشند.

ایران در مرحله پلی‌آف گروه ۲ جهانی دیویس کاپ ۱۳ تا ۱۵ بهمن ماه در تهران میزبان تیم استونی خواهد بود.

تیم ملی تنیس کشورمان پیش از این در گروه ۳ آسیا و اقیانوسیه که مرداد ماه سال جاری در کلمبو سریلانکا برگزار شده بود موفق شد با پیروزی در تمامی دیدارها و ‌کسب عنوان قهرمانی، جواز حضور در مرحله پلی‌آف گروه ۲ جهانی را بدست آورد.

پایان پیام/

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + 3 =

عضو کانال ایتا شوید