بررسی هدف هلندی رئال مادرید؛ برتر از همه هافبک های کهکشانی!

جامعه ورزشی آفتاب نو:

دنی فن‌دبیک از همیشه به رئال نزدیک تر شده است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، با رد شدن آخرین پیشنهاد رئال برای پل پوگبا و ماندن احتمالی او در لیگ برتر، به نظر می‌رسد که رئال مادرید تلاش خود را برای جذب دنی فن‌ذبیک، هافبک ۲۲ ساله آژاکس بیشتر خواهد کرد. 

مارکا در روز جمعه گزارش داد که رئال با این بازیکن بر سر مفاد شخصی قرارداد به توافق رسیده و اکنون رسیدن به یک توافق نهایی با آژاکس باقی مانده است. لوس بلانکوس امیدوار است تا این انتقال را با ۵۰ میلیون یورو به اضافه مبلغی تحت عنوان افزونه به نتیجه برساند. 

این در شرایطی است که فن‌دبیک در بازی آژاکس در هفته نخست اردیویسه فصل ۲۰-۲۰۱۹ درخشان ظاهر شد و در جریان تساوی ۲-۲ تیمش برابر ویتسه، یک گل زد و یک پاس گل هم به دوشان تادیچ داد. اما آیا هافبک هلندی به درد رئال مادرید می‌خورد؟ یا بهتر است بپرسیم آیا رئال به بازیکنی نظیر فن‌دبیک نیاز دارد؟

یکی از بزرگترین مشکلات رئال و سه سرمربی آن در فصل ۱۹-۲۰۱۸، کم فروغ بودن تمامی بازیکنان در مقابل دروازه رقبا بود. کریم بنزما با ۳۰ گل در تمامی رقابت ها، بهترین گلزن فصل رئال بود اما دومین گلزن برتر این تیم یعنی گرت بیل، حتی به اندازه نصف بنزما هم موفق به گلزنی برای رئال نشد. (۱۴ گل)  به جز بنزما و بیل، سرخیو راموس در قلب خط دفاع (۱۱ گل) تنها بازیکن تیم بود که توانست تعداد گل های خود را دو رقمی کند و سایر بازیکنان نتوانستند بیش از ۶ بار موفق به گلزنی شوند. 

همین اتفاق که عاملی مهم در رقم خوردن فصل بدون جام رئال بود، موجب شد تا فلورنتینو پرز هدف اصلی خود را بازسازی خط میانی تیمش قرار دهد. دنی سبایوس، مارکوس یورنته، متئو کواچیچ و مارتین اودگارد همگی سانتیاگو برنابئو را ترک کرده اند و جا برای حضور یک هافبک گلزن و البته گل ساز نظیر فن‌دبیک باز شده است. او می‌تواند داروی رئال باشد و توانایی های خود در مقابل دروازه رقبا را پیش از این هم اثبات کرده است.

فن‌دبیک در فصل ۱۹-۲۰۱۸ بهترین روزهای دوران بازی خود را پشت سر گذاشت و در ۵۷ مسابقه، ۱۷ گل و ۱۳ پاس گل به نام خود ثبت کرد. این یعنی فن‌دبیک می‌توانست در تیم فصل ۱۹-۲۰۱۸ رئال، دومین گلزن برتر پشت سر مهاجم شماره ۹ لقب گیرد. 

کاسمیرو (۴)، تونی کروس (یک)، لوکا مودریچ (۴) و ایسکو (۶) مجموعا ۱۵ گل برای رئال در تمامی رقابت ها به ثمر رساندند که همچنان دو گل از آمار فن‌دبیک به تنهایی کمتر است. 

تعداد پاس گل های او (۱۳) هم توسط هیچ بازیکنی در فصل ۱۹-۲۰۱۸ برای رئال ثبت نشده و نزدیک ترین بازیکنان به او، عناصر تهاجمی رئال مثل وینیسیوس جونیور (۱۲ پاس گل) و کریم بنزما (۱۰ پاس گل) بوده اند.

در این زمینه هم آمار هافبک های رئال چندان چنگی به دل نمی‌زند. لوکا مودریچ با ۸ پاس گل در ۴۶ مسابقه نزدیک ترین فرد به فن‌دبیک بوده و بعد از او به نام های کروس (۶ پاس گل در ۴۳ بازی)، ایسکو (یک پاس گل در ۳۷ بازی) و کاسمیرو (یک پاس گل در ۴۳ بازی) 

شاید آمار سه هافبک مرکزی رئال در فصل ۱۹-۲۰۱۸ دور از انتظار بوده و بتوان در مقایسه با سایر فصول از آن صرف نظر کرد، اما قدرت گلزنی فن‌دبیک و برتری او بر این سه بازیکن نکته ای غیرقابل انکار به شمار می‌رود.

از آغاز فصل ۱۷-۲۰۱۶ (سه فصل کامل) فن‌دبیک مجموعا موفق به زدن ۳۶ گل برای آژاکس در تمامی رقابت ها شده است. (۳۰ گل برای تیم اصلی آژاکس و ۶ گل برای تیم دوم آژاکس در سطح دوم فوتبال هلند) این در حالی است که در بازه زمانی مشابه تونی کروس، لوکا مودریچ و کاسمیرو روی هم رفته ۳۴ بار موفق به گلزنی شده اند.

تونی کروس در این دوران ۱۰ گل و لوکا مودریچ هم ۷ گل به ثمر رسانده اند. کاسمیرو نیز به اندازه مجموع این دو بازیکن گلزنی کرده و ۱۷ بار موفق به گلزنی شده است؛ آماری که در نگاه اول غافلگیرکننده به نظر می‌رسد اما هنوز هم نمی‌تواند مجموع آمار این ۳ بازیکن را به فن‌دبیک برساند.

این آمار نشان می‌دهد که حضور او در لوس بلانکوس الزامی است. فن‌دبیک رقابت را در خط میانی بیشتر خواهد کرد و البته می‌تواند بار سنگین گلزنی را هم از روی دوش بنزما بردارد.

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 + 6 =

عضو کانال ایتا شوید