اوسمار کار دست پرسپولیس داد؛ حالا بازی با سپاهان مهم‌تر شد/ بازیکنان پرسپولیس انگیزه نداشتند

فرشاد پیوس بازیکن اسبق تیم پرسپولیس در گفت‌وگو با آفتاب نو، درباره شکست این تیم در ضربات پنالتی مقابل آلومینیوم اراک و حذف پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی اظهاراتی را مطرح کرد.

در اراک چه اتفاقی افتاد که پرسپولیس اینگونه حذف شد؟
ضربات پنالتی از قدیم به ضربات بی‌رحم معروف بوده و در نهایت این بار هم پرسپولیس شامل این بی‌رحمی شد و فرصت خوب برای حضور در مرحله یک چهارم نهایی را از دست داد. قطعاً این موضوع هیچ چیزی از ارزش‌ها و شایستگی‌های تیم پرسپولیس را کم نمی‌کند اما اگر ما بخواهیم دقیق‌تر به بازی نگاه کنیم باید بگوییم پرسپولیس نتوانست حریف انگیزه بازیکنان تیم آلومینیوم اراک.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟
 
متاسفانه بچه‌های پرسپولیس آنقدر که باید و شاید برای این بازی انگیزه نداشتند. ما تا قبل از زدن گل دوم شرایط خیلی خوبی را تجربه می‌کردیم اما به نظر رسید که بعد از زدن گل دوم تیم عقب کشید و به نوعی مثل تیمی که راضی از نتیجه باشد تصمیم به دفاع گرفت. این شرایط برای تیم پرسپولیس هرگز جواب نداده و دیدیم که این بار هم جواب نداد. ما در شرایطی که دروازه‌بان اصلی و با تجربه تیم‌مان را در اختیار نداشتیم که پنالتی گیر است نباید رو به بازی دفاعی می‌آوردیم و سراغ ضربات پنالتی می رفتیم. نباید منتظر شنیدن سوت پایان بازی می‌شدیم بلکه باید به همان روند ادامه می‌دادیم.

چه اتفاقی افتاد که در نیمه دوم تیم آلومینیوم تا این اندازه متفاوت ظاهر شد؟
 
همیشه تعویض‌ها در نیمه دوم نقش مهمی در شرایط یک تیم دارد. متاسفانه خارج شدن دو بازیکن یعنی اورونوف و ترابی از جمع بازیکنان پرسپولیس به نوعی به بازیکنان آلومینیوم این فرصت را داد که از دفاع صرف دست بردارند و رو به حمله ۱۰ نفره بیاورند تا دروازه پرسپولیس را باز کنند. این شرایط برای ما اصلاً خوب نبود و در نهایت هم دو گل از تیم آلومینیوم دریافت کردیم که منجر به تساوی و در سرانجام حذف پرسپولیس شد.

حالا وضعیت به چه ترتیب خواهد شد؟ فکر می‌کنید در لیگ شرایط برای پرسپولیس چطور پیش می‌رود؟
 
ما در لیگ یک بازی مهم ۶ امتیازی مقابل سپاهان در پیش داریم که قطعاً با پیروزی در آن، می‌رویم و تا قهرمانی بالا خواهیم رفت. من حتم دارم این شکست به موقع بود و شاید با از دست رفتن جام حذفی حالا جام قهرمانی لیگ برتر برای پرسپولیس از اهمیت بیشتری برخوردار شد. چون بچه‌ها می‌دانند که باید جلوی سپاهان با تمام وجودشان بازی کنند و با شکست این حریف قهرمانی‌شان را از همین هفته پیش رو مقابل سپاهان جشن بگیرند.

+

آخرین اخبار ورزشی را در جامعه ورزشی آفتاب نو بخوانید.

یک دیدگاه در مورد “اوسمار کار دست پرسپولیس داد؛ حالا بازی با سپاهان مهم‌تر شد/ بازیکنان پرسپولیس انگیزه نداشتند

  1. یه قرون بده آش …به همین خیال باش..عزای عمومی لنگیاست امسال داداش پیوس..خودتو اینقدر اذیت نکن فرشاد پیرمرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced-floating-content-close-btn
advanced-floating-content-close-btn